Přidat památku

Pomník

Památky vhodné pro vkládání do této databáze: samostatně stojící pomníky v krajině i zastavěných oblastech na vlastním podstavci. Pomníky na budovách, v případě, že jde o pomník a ne o o zdobu budovy.

Památky, které nevkládat: ozdoby na budovách, které nejsou pomníky. Hroby. Drobné pomníky u míst dopravních nehod a podobných případů.

Pomníky na mapě Česka

Pomník je drobná památka, která stojí na místě smrti osoby nebo několika osob. Oproti památníku či pomníku padlým bývá pomník menší, stojí spíše mimo zastavěné oblasti a je na něm napsáno či vyryto jméno mrtvého či mrtvých.

Válečné pomníky

V pohraničních oblastech stojí řada pomníků vojákům i civilistům, kteří byli zavražděni při teroristických akcí sudetoněmecké strany. V průběhu okupace, hlavně při chaotických bojích a stahování německých armád v roce 1945 bylo zavražděna řada dalších osob. 

Pomník u Černic u Plzně Pomník nad Přehořovem u Žihle Pomník u zaniklé vsi Švarcava 

Pomníky neštěstí

Řada pomníků stojí na místě nehod, často nehod dopravních. 

Pomník u Lhůty (Starý Plzenec) Pomník u Rakové Pomník u Loman (Plasy)

Dočasné pomníky neštěstí

Míst nehod je velké množství, většinou jsou označeny pouze provizorním drobným pomníkem, květinami na stromě apod. Z důvodu dočasného charakteru těchto objektů a z důvodu zachování piety nejsou sbírány drobné objekty nehod mladší cca 25 let. 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><h2><h3><p><b><hr><img>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

 

CAPTCHA
Před odesláním komentáře prosím vyplňte následující pole.